به گزارش روابط عمومی ستاد بزرگداشت دهه غدیر، ششمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر در عرصه تجلی دهکده جهانی معرفت از دیدگاه و منویات مرجعیت و فقاهت، زعامت و رهبری در زمان غیبت، با حضورگسترده علما، اساتید سطح عالی حوزه، نمایندگان دفاتر مراجع تقلید، روحانیان و طلاب حوزه های علمیه در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین نظری خادم الشریعه در ابتدای این اجلاس با بیان این که ستاد بزرگداشت دهه غدیر کشور با راهنمایی علما و فقهای بزرگوار در راستای فرهنگ سازی جریان غدیر حرکت می کند، گفت: خوشبختانه این فعالیت ها امروز جنبه جهانی پیدا کرد.

وی با اشاره به این که این اجلاس با اهداف عالیه دنیای بشری و با زوایایی که دنیا نیازمند است حرکاتی را آغاز کرده است، افزود: دنیای امروز تشنه عدالت و انسانیت واقعی است که این عدالت را می توان در راستای پیروی از امام علی(ع) سرلوحه کار قرار داد، دنیای امروز باید بداند که شیعه دارای قوت قانون و صداقت پیشوایان است که این مرام باید گسترش پیدا کرده و سرلوحه کار همگان قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین نظری خادم الشریعه با بیان این که ستاد بزرگداشت دهه غدیر کشور با راهنمایی علما و فقهای بزرگوار در راستای فرهنگ سازی جریان غدیر حرکت می کند، اظهار داشت: خوشبختانه این فعالیت ها امروز جنبه جهانی پیدا کرد.

وی با اشاره به محورهای همایش ادامه داد: این همایش بر ۱۴ محور متکی است که عبارت از تحقق حاکمیت عقلانی و مدیریت دهکده جهانی معرفت، بررسی مبانی و اصول ادیان و مذاهب در دهکده جهانی معرفت، جهانی سازی فرهنگ، زمینه سازی برای کلان شهر جهانی مهدویت، قدرت نرم در فرایند پردازش فوق مدرن مدنی در سیره نبوی و علوی، تجلی ظهور مهدویت، توجه به رویکرد رهبری و ولایت فقیه در زمان غیبت و ایجاد ائتلاف فراگیر بین المللی برای صلح پایدار هستند.

رییس ستاد بزرگداشت دهه غدیر کشور همچنین جهانی سازی اقتصاد مقاومتی و فرا مقاومتی، حقوق بشر مبتنی بر عدالت محوری، جایگاه زنان در کانون خانواده، ایده پردازی در محور ساختار و ابتکار نوین دهکده جهانی معرفت، تجلیل از مبلغان در راستای دهکده جهانی معرفت، عالم ربانی و دانشمندان منصف اعتدالی و عقلانی و اتمام نعمات ظاهری و باطنی را از دیگر محورهای این همایش عنوان کرد.

وی با بیان این که این همایش هژمونی امپریالیسم را به چالش می کشاند، ابراز داشت: امروز جهان یک مجموعه شده است، با پیشرفت تکنولوژی امروز را نمی توان با سال های پیشین قیاس کرد؛ از همین رو این مجموعه که دهکده نامیده می شود در ابعاد گوناگون باید شناخت پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین نظری خادم الشریعه خاطرنشان کرد: اگر بشر خود، خدا و وظیفه‌اش را بشناسد به آسانی می تواند در مسیر غدیر قرار بگیرد، با روی تفاهم و تعامل به دنیایی که معترض غدیر هستند باید گفت غدیر راه هدایت بشری را به همه نشان می دهد؛ دهکده جهانی معرفت در راستای فرهنگ سازی دهه غدیر در حال انجام دادن وظایف است.

وی اضافه کرد: در روایات آمده که در آخرالزمان مرکز انتشار علم و فقاهت قم است از همین رو امیدواریم که با کمک حوزه مقدسه قم بتوانیم جریان غدیر را در داخل و خارج از کشور تبیغ و فرهنگ سازی کنیم.