به گزارش روابط عمومی ستاد بزرگداشت دهه غدیر، آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در ششمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر با اشاره به آیه«یَا أَیُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکَ» گفت: در برخی از روایات وارد شده که این بار سومی بود که این دستور از سوی خداوند صادر می شد.

وی افزود: در دستورات قبل خداوند پیامبر اسلام به دلیل این که به دنبال فرصتی مناسب بود یا مصلحت اندیشی می کرد آن را به تأخیر انداخت، اما خداوند متعال با دستوری بسیار محکم می فرماید که اگر این کار را انجام ندهی رسالت خود را انجام نداده ای و خطری از سوی مردم متوجه تو نخواهد شد و از دشمنان مصون خواهی ماند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که امر و دستور «بلغ» خطاب به همه مسلمانان و شیعیان است، اظهار داشت: همه مکلف هستند که جریان غدیر را تبلیغ کنند، پیامبر اسلام در فرمایشات خود در روز غدیر فرمودند شاهدان و حاضران در غدیر باید به دیگران نیز اطلاع دهند.

وی ادامه داد: حوزه علمیه قم با تبلیغ باید نورافشانی خود را به سراسر دنیا برساند که این موضوع در روایات آمده که نور علم ازشهر مقدسه قم به سراسر جهان رسیده و آن را روشن می کند، «بلغ» در روز غدیر به عنوان «ابرز المصادیق» بوده و به معنای تمام موضوع نیست بلکه همه در این مسیر تکلیف دارند.

آیت الله موسوی جزایری با بیان این که دستور خداوند تا روز قیامت شامل همه افراد می شود، ابراز داشت: پیامبر اسلام پس از این که فرمود هرکه من مولای او هستم علی مولای اوست دعایی کردند اما این دعا مشروط به انجام وظیفه است.

وی عنوان کرد: امروز باید همه دست به کار شوند تا دهه ولایت را پاس بدارند از همین رو فقط نباید به برگزاری همایش اکتفا کرد، پیامبر فرمودند خدایا هرکسی که ولایت علی را در دل جا داد تو نیز او را در کنف ولایت خود قرار بده، هرکس نیز از در دشمنی در آمد خدایا تو خصم او در دنیا و آخرت باش؛ وای به حال کسی که مصداق بخش دوم دعای پیامبر باشد.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در بخش دیگر سخنان خود با بیان این که رهبر معظم انقلاب زمانی که سفری به خوزستان داشتند فرمودند اهواز دروازه ولایت است، خاطرنشان کرد: بسیاری سعی کردند که از طریق ماهواره ها و فضای مجازی به گونه ای جلوه دهند که اکثر خوزستان محب اهل بیت(ع) نیستند.

وی اضافه کرد: همه مردم خوزستان اهل ولایت امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) و فدایی امیرالمؤمنین و ائمه طاهرین(ع) هستند، بسیاری از اهالی اهواز از بزرگان راوی حدیث و از تربیت یافتگان مکتب اهل بیت(ع) هستند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که تقابل و جنگ حق و باطل تمام شدنی نیست، گفت: روزی جمهوری اسلامی ایران با صدام می جنگید و امروز این جنگ و تقابل در بحرین، یمن، سوریه و عراق ادامه دارد که ان شاء الله خداوند دوستداران اهل بیت(ع) را محفوظ نگه دارد؛ رهبر انقلاب پرچمدار امروز اسلام و انقلاب هستند و همه موظف اند تا پشت سر ایشان حرکت کنند تا قله های رفیع شرف و فضیلت فتح شود.