به گزارش روابط عمومی ستاد دهه غدیر کشور، حجت الاسلام والمسلمین محمود نظری خادم الشریعه، رییس ستاد دهه غدیر کشور در دیدار جمعی از فعالان رسانه ای استان به جایگاه مهم رسانه ها در تنویر افکار عمومی جامعه اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها‌ امروز تار و پود نمادین زندگی اجتماعی ما را تشکیل و فضاهای لازم را در جهت گفت و گو و برخورد سالم و سازنده نظرات در جامعه فراهم می کنند.

 

وی رسانه ها را بستر ساز توسعه در کشور و همچنین استان معرفی کرد و افزود: باید بیشتر از این ظرفیت و پتانسیل بالای رسانه ای در جهت توسعه و بالندگی مازندران بهره گرفت.

 

وی در ادامه سخنان خود به جایگاه ارزشمند مازندران در تاریخ اشاره کرد و با بیان این که رسانه های استانی به ویژه مطبوعات باید بیشتر به تبیین و معرفی تاریخ مازندران بپردازند، خاطرنشان کرد:  مطبوعات استان ویژگی ها، رجال نامی، علما، بزرگان، مشاهیر و نخبگان مازندرانی را بیشتر برای جامعه معرفی کنند.

 

فرزند حضرت آیت الله نظری ‌در ادامه سخنان خود با اشاره به این که مازندران از لحاظ معنوی، مادی و اجتماعی خطه حاصل خیزی است، گفت: این استان همواره در تاریخ به عنوان یک بلاد تأثیرگذار در داخل و خارج نام بلند آوازه ای دارد.

 

وی با بیان این که مسؤولان، مدیران و کسانی که در رأس مسؤولیت و حرم این استان هستند با هر ایده و تفکری، به دید دیگری به مازندران بنگرند، ادامه داد: مازندران از نظر طبیعت، رجال نامی و خدمت سرشار از استعداد است و هم به ذات و هم به عرض با استان های دیگر تفاوت دارد.

 

حجت الاسلام والمسلمین نظری خادم الشریعه خاطرنشان کرد: باید درباره مازندران تأمل، تفکر، اندیشه و دورنگری بیشتری شود تا استان را این وضع تأسف بار نجات داد و این لازمه اش این است که مسؤولان مدیریت، تدبیر، اعتماد، نفوذ اجتماعی، انسجام و اتحاد همگانی داشته و سرلوحه امور خود قرار دهند و با این استعدادهای بالقوه ای که در مازندران نهفته است آن را تجلی دهند و به فعلیت برسانند.

 

رییس ستاد دهه غدیر کشور با تأکید براین که مازندران با دارا بودن جنگل، دریا،کشاورزی، گردشگری، معادن و صنایع ریشه نباید جوان بیکار داشته باشد، گفت: متأسفانه مسأله بیکاری در استانی با این پتانسیل و ظرفیت بالا برای اشتغال زایی به یک دغدغه عمومی برای همه دلسوزان تبدیل شده است و این باید علاج شود.

 

وی با بیان این که دولت تدبیر و امید در خصوص تاکنون شعارها و وعده های خوبی را مطرح کرد، گفت: اما دولت تاکنون نتوانسته به این شعارها جامه ی عمل بپوشاند و چون وظیفه و تکلیف ما تبلیغ، ترویج و تبیین است و با مردم و دلسوزان نظام و اقشار مختلف ارتباط نزدیک داریم و به معضلات و مشکلات مردم از نزدیک واقف هستیم به مسؤولان کشور، منطقه و شهر تذکراتی را از باب دلسوزی و ارائه طریق مطرح می کنیم و به نظر می رسد که اگر در این زمینه تدبیر، تدبر و احساس مسؤولیت باشد مازندران از این وضعیت خارج می شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین نظری با اشاره به این که مازندران در امر گردشگری، فلاحت و کشاورزی، نساجی، معادن و این مواهب زیرزمینی مازندران می تواند سرلوحه و پیشگام باشد، گفت: اگر مسؤولان بسیج همگانی را در قالب همان بسیج که در هشت سال دفاع مقدس ایجاد و از میهن اسلام دفاع کردند شکل دهند این بسیج همگانی در عرصه تلاش، اتحاد، وفاق، همدلی و همزبانی می تواند در مازندران تحول شگرفی به وجود بیاورد.

 

وی با تأکید براین که مدیر باید مدبر و مسؤول باید وظیفه شناس باشد، بیان داشت: کسی که زمام امور در دست اوست باید دلسوز و صاحب نظر باشد در غیر این صورت، چالش ها وجود دارد، مشکلات مردم افزوده می شود و در نهایت به نفع کشور و نظام نخواهد بود و اینجاست که وظیفه ما این است تذکرات لازم و سودمند را ارائه دهیم و بهترین ارائه طریق بهره گیری از خرد جمعی و بر قاعده مردم سالاری دینی که همانا رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید فرموده اند است.

 

رییس ستاد دهه غدیر در ادامه سخنان خود در پاسخ به سؤوالی در خصوص دو انتخابات پیش روی و ضرورت مشارکت حداکثری مردم گفت: به حتم ورود اشخاص اثرگذار انقلاب و نظام در رقابت های انتخابات مجلس خبرگان رهبری و همچنین مجلس شورای اسلامی موجب تقویت انقلاب، نظام و حتی استان و همچنین در عرصه های مخلتف اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و خاصه باور جوانان عزیز در امر اشتغال و همچنین احترام در ایده ها و نظریه هایشان در ترقی، غنا و رشد مازندران همیشه نامدار  بسیار اثرگذار خواهد بود.

 

وی در پاسخ به این سؤوال که آیا در انتخابات خبرگان رهبری شرکت خواهید کرد؟ گفت: تکریم و احترام به نظرات اقشار و قبول و محول نمودن اعتماد و اطمینان از جانب مردم وظیفه را سنگین تر می کند. از این رو حقیر در انجام وظیفه عمل به تکلیف می نمایم که در این زمینه مرهون الطاف ملت بیدار و دیندار مازندران ولایتمدار هستم.