به گزارش روابط عمومی ستاد دهه غدیر کشور، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین ابراهیمیان، مسؤول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران نیز در نشست کارگروه علمی ستاد دهه غدیر کشور گفت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند ما غدیر را دو گونه می توانیم مطرح کنیم، با یک مطرح کردن محوری برای اختلاف و درگیری و نزاع پدید آوریم و با نوع دیگری از بحث غدیر محوری برای اتحاد و انسجام پدید بیاوریم و ما باید در راستای این نوع دوم گام برداریم که مبادا با طرح غدیر اختلاف میان شیعه و سنی را دامن بزنیم بلکه محور باید برای وحدت و اتحاد همه مسلمین باشد.

وی با بیان این که اگر بر روی مشترکات تکیه کنیم و با محوریت قرآن، سنت پیامبر و گفتار خود عالمان اهل سنت و امامت و علی را به اثبات برسانیم در این صورت ما می توانیم غدیر را محور وحدت و اتحاد وانسجام مسلمانان قرار دهیم، افزود: اگر بیایم و با تکیه بر نگاه و دیگاه عالمان اهل سنت به اثبات غدیر بپردازیم به حتم غدیر می تواند بستری برای تقویت وحدت در جامعه اسلامی باشد.

وی با بیان این که عید غدیر خم جزیی از پیکره اسلام است و اگر کسی غدیر را انکار کند اصل اسلام را انکار کرده است، گفت: اسلام منهای علی(ع) مانند قلبی است که خون در رگ های ان جریان ندارد.

استاد حوزه علمیه مازندران با تأکید بر این که باید غدیر را محور وحدت و یکپارچگی امت اسلامی قرار دهیم، خاطرنشان کرد: باید با پرهیز از اختلافات سطحی تلاش کنیم مشترکات میان شیعه و سنی تقویت شود تا توطئه های دشمنان خنثی شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه های مازندران:

اندیشه بنیادی دهه غدیر باید در خدمت جامعه جهانی عادل و سالم قرار گیرد

حجت الاسلام والمسلمین دکتر اصفهانی، عضو هیأت علمی دانشگاه های مازندران نیز در این نشست تخصصی گفت: اندیشه بنیادی غدیر باید در خدمت تولید انسان و جامعه جهانی عادل و سالم قرار گیرد.

وی افزود: ستاد دهه غدیر کشور با انگیزه ای درون استانی و با ابتکار و همت یکی از یاران امام و رهبری در پایان دهه سوم حیات خویش بر آن است با نگری علمی، پژوهشی و جهانی به تولید اندیشه های راهبردی در تحقق فلسفه غدیر پرداخته و سپس به راهکارهای جهانی عینیت آن بیاندیشد.

حجت الاسلام والمسلمین اصفهانی با بیان این که اندیشه واقعی غدیر قابل رسیدن به یک جمع است، گفت: با تولید یک فکر و اندیشه و با نگاه علمی و پژوهشی باید در جهت جهانی سازی آن گام برداریم.

گفتنی است، در ادامه این نشست علمی تخصصی هر یک از اساتید حوزه و دانشگاه، نظرات و دیدگاه های خود را در خصوص تقویت غنای علمی هفتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر مطرح کردند.