به گزارش روابط عمومی ستاد دهه غدیر کشور، دکتر حبیب الله حلیمی، دبیر کمیته علمی هفتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر در این مراسم از ارسال حدود ۲۰۰ مقاله داخلی و خارجی به دبیرخانه اجلاس خبر داد و گفت: گفت: خوشبختانه میزان استقبال محققان داخلی و خارجی از فراخوان مقاله قابل قبول بوده است.

دکتر حلیمی به تدوین فراخوان مقاله این اجلاس از ماه ها قبل اشاره کرد و با اشاره به این که این فراخوان با برگزاری بیش از ده جلسه علمی با اساتید حوزه و دانشگاه تدوین شد، بیان داشت: این فراخوان در چهار محور اصلی، غدیر پژوهشی، غدیر و جهانی شدن، غدیر و اقتصاد مقاومتی و دهه غدیر؛ فلسفه شکل گیری و نقش آن تدوین شده است.

وی با بیان این که کمیته علمی هفتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر با عضویت بیش از سی استاد حوزه و دانشگاه آغاز به کار کرده است، تصریح کرد: پس از برگزاری نشست های متعدد علمی و اجرایی، فراخوان مقاله به بیش از ۴۰۰ مرکز دانشگاهی و حوزوی داخل و خارج از کشور ارسال شده است.

دکتر حلیمی به استقبال محققان و پژوهشگران خارجی از فراخوان مقاله این اجلاس اشاره کرد وگفت: مقالاتی از کشورهای آمریکا، الجزایر، مصر، لبنان و عراق و دیگرکشورهای اسلامی به دبیرخانه اجلاس ارسال شده است.

وی به تشکیل کمیته داوران برای بررسی دقیق مقالات ارسالی به دبیرخانه اشاره کرد و گفت: مقالات ارسالی به دبیرخانه برای بررسی دقیق و کارشناسی به داوران ارسال شد که پس از بررسی های صورت گرفته حدود ۸۵ مقاله امتیاز لازم را کسب کرده اند.

دکتر حلیمی به حساسیت های اعمال شده در داوری مقالات دریافتی اشاره کرد و گفت: هر مقاله برای بررسی دقیق به دو داور مجرب و متخصص ارسال شد و در صورت ضرورت به داور سوم نیز ارسال شده است.

وی با بیان این که مراحل داوری مقالات دریافتی کاملاً علمی و بر اساس شاخص های استاندارد حوزوی و دانشگاهی انجام شده است، خاطرنشان کرد: ده شاخص مهم برای داوری هر مقاله در نظر گرفته شد که هر داور بر اساس هر یک از این شاخص ها به مقاله مورد نظر امتیاز داده است.

دبیر کمیته علمی هفتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر به برگزاری پنل های تخصصی در این اجلاس اشاره کرد و گفت: ۳۸ مقاله علمی که امتیاز لازم در این بخش را کسب کرده اند در پنل های تعیین شده به ارائه شده اند.