به گزارش روابط عمومی ستاد دهه غدیر کشور؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محمود نظری خادم الشریعه در هفتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر که در تهران برگزار شد، اظهار داشت: غدیر و عاشورا هدف اصلی اجلاس امسال است و غدیر محدث اساس شریعت بوده و بقا غدیر را در عاشورا می‌توان با حرکت همگانی لمس کرد.

وی افزود: غدیر مقدمه ظهور و تکمیل است که خداوند پس از ابلاغ غدیر، امین وحی الهی را نازل کرده است و تمام بروز شئونات بشری را با ولایت عهدی مولای عالم به منصه ظهور رسانده است.

دبیر کنگره بین‌المللی دکترین جهانی دهه غدیر با اشاره به اینکه افتخار ما این است که غدیری و عاشورایی هستیم تصریح کرد: دهکده جهانی معرفت را برای افرادی که خرد جمعی را قائل هستند و تفاهم را در زندگی روزمره تهذیب نفس و سیاست مدن قائل هستند محور دهکده جهانی معرفت را عرضه کردیم.

حجت الاسلام والمسلمین نظری با بیان اینکه شیعه از نظر پیشوایان و صداقت گفتار و قانون دارای یک آرمان، ایدئولوژی، انگیزه و نظریه نویی بوده که دامنه جنبی زندگی بشری هر مرام و مسلکی بیاید آن را قبول دارد افزود: بشر از ماده انس و الفت بوده و باید با یکدیگر پیوند بخورد.

رئیس ستاد دهه غدیر کشور با اشاره به اینکه دهکده جهانی معرفت شعار جهانی شده و در آینده نزدیک بشر نیاز به شناخت دارد گفت: دهکده جهانی معرفت از نظریه‌های عالی بوده که آیت الله نظری خادم الشریعه این مکتب را در کشورهای اسلامی ترویج داد.

وی با بیان این‌که انقلاب انفجار نور بوده است و به امر امام راحل بعد علمی برای ترویج فرهنگ غدیری از سوی حضرت آیت‌الله نظری جاری و ساری شده است، افزود: غدیر با دنیای عقلانیت و عدالت با دنیا سخن می‌گوید.

وی‌با اعلام این‌که غدیر به دنبال عداوت و خونخواری نیست، افزود: امیدواریم در حوزه ترویج فرهنگ غدیری بتوانیم تلاش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین نظری با اشاره به اینکه ولایت‌فقیه اصلی‌ترین پیام غدیر است، گفت: باید میراث‌دار واقعی غدیر و غدیریان باشیم.