به گزارش روابط عمومی ستاد دهه غدیر کشور، صهیب حبلی، از علمای اهل سنت لبنان نیز در هفتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر با بیان این که حادثه غدیر برای همه اهل سنت روایت شده و واقعه غدیر نیز از پیامبر(ص) به جهان اسلام تشریح شده است، افزود: متاسفانه در حال حاضر مساجد برخی کشورهای اسلامی به واسطه تفکرات وهابی خالی شده است.

وی با اشاره به اینکه وهابیان از طریق کتاب‌ها و ماهواره ها افکار خود را در برخی کشورهای ترویج کردند، تصریح کرد: برای مقابله با وهابیت باید وصیت غدیر را بشناسیم.

صهیب حبلی بیان کرد: پیامبر می‌فرماید علی (ع) با قرآن بوده و قرآن با علی (ع) است و به همین خاطر باید بگوییم که آنهایی که در حق قرآن کوتاهی کرده در حق قرآن نیز کوتاهی می‌کنند.

حبلی بیان کرد: حادثه غدیر آنقدر به حد تواتر رسیده که کسی نمی تواند آن را مخفی کند و باید بگوییم که روایات غدیر باید در کشورهای اسلامی حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه کشورهای اسلامی باید پروژه ای برای مقابله کردن با وهابیت داشته باشند؛ افزود: وهابی‌ها نماینده اهل سنت نیستند واعتقاد اهل سنت با وهابی‌ها تفاوت دارد و بسیاری از مردم در جهان اهل سنت از مسئله غدیر مطلع نیستند.

این اندیشمند عرب گفت: امیدواریم این همایش‌ها برای ترویج فرهنگ غدیری تداوم داشته باشد تا بتوانیم در مقال پروژه وهابیت موفق شویم.

حبلی با بیان اینکه اهل سنت محب اهل بیت هستیم ولی به واسطه تبلیغ منفی وهابیت جایگاه ما در کشورهای اسلامی کاهش یافته است، افزود: کسانی که می‌گویند غدیر، عید نیست اشتباه کرده و بیراهه رفته است.

وی تاکید کرد: دشمنان می خواهند اهل سنت را از محبت اهل بیت و پیامبر دور کنند و نمونه بارز آن این بوده که امام شافعی در کتاب خود می‌گوید: ” اگر حب علی و محبت پیامبر گناه باشد؛ من هیچگاه از این گناه توبه نخواهم کرد”.

این اندیشمند لبنانی بیان کرد: وهابی‌ها تلاش دارند محبت اهل سنت به اهل بیت(ع) را دور کنند.