به گزارش روابط عمومی ستاد بزرگداشت دهه غدیر حضرت آیت الله نظری خادم الشریعه امروز در دیدار رییس، کارکنان و دانشجویان واحد خواهران دانشگاه فرهنگیان استان با بیان این که خیر بشر در بندگی خداوند متعال است، گفت: بشر احتیاج به تکامل دارد و تکامل نیز احتیاج به تعادل دارد  و تعادل علم و عمل به اسباب آن است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی با بیان این که آنچه که برای بشر اهمیت دارد عمل است، افزود: در تاریخ بشریت، انسان ها در عمل آن طور که شایسته بود نتوانستند وظیفه بندگی را انجام دهند.

 

حضرت آیت الله نظری خادم الشریعه با بیان این که دین مبین اسلام تأکید به عمل دارد، خاطرنشان کرد: عمل مایه تکامل است.

 

استاد درس خارج حوزه علمیه با بیان این که انسان برای تکامل نیازمند عمل صحیح است، ادامه داد: در انسان ها تکامل دو جنبه معنوی و مادی دارد.

 

وی ادامه داد: جنبه اثر روح جهان مداری است و اسلام نیز انسان ها را دعوت کرد تا اعتقاد به معنویت پیدا کنیم و در رأس معنویت ذات اقدس الهی است.

 

حضرت آیت الله نظری خادم الشریعه با بیان این که جهان میدان توحید و خداپرستی است، گفت: بشریت بهترین موجود در میان طبقات مخلوقات خداوند متعال است و دارای علم و اراده است.

 

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه با اشاره به این که امروز بشریت از نظر علمی به پیشرفت های بسیاری دست یافته است، افزود: اما متأسفانه امروز بشریت در حوزه معنویت دچار نقصان بزرگی است و این یک چالش جدی است.

 

IMG_6151 IMG_6152 IMG_6156 IMG_6157 IMG_6160

 

وی با بیان این که بشر یک موجود ابدی است، ادامه داد: معاد یک اصل مهم است که باید بیش از پیش مورد توجه انسان ها قرار گیرد.

 

آیت الله نظری خادم الشریعه خاطرنشان کرد: انسان باید ابتدا خود را بشناسد تا بفهمد چه گوهری است تا در مسیر راه چیزهای جزیی موجب انحراف او نشود.

 

وی با بیان این که امروز مقام و جاه طلبی بسیاری از انسان ها را گرفتار کرده است، افزود: باید در این بخش رقابت را کنار گذاشته و لیاقت مورد توجه قرار گیرد.

 

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه با بیان این که در سایه تربیت نورانی اسلام انسان به سعادت و تعالی حقیقی دست خواهد یافت، خاطرنشان کرد: حضرت زهرا و حضرت زینب(س) دو بانوی نمونه و بهترین الگو برای بانوان جامعه اسلامی هستند.

 

وی ادامه داد: زندگی، بندگی، شایستگی و وارستگی این شخصیت های بزرگ جهان اسلام باید بهترین الگو برای بانوان جامعه ما باشد.

 

آیت الله نظری خادم الشریعه با بیان این که حضرت زینب(س) نمونه بارز استقامت و ایستادگی است، گفت: ایشان با همه مشکلات پیام حادثه کربلا را تأمین و تضمین کردند و به نتیجه رساندند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر این که در تعلیم و تعلم ظاهری باید به جنبه توحیدی و دینی نیز توجه شود، تأکید کرد: باید در کنار علم آموزشی اخلاق و مبانی دینی نیز در جامعه تقویت شود.

 

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه با بیان این که در سایه ایمان و اراده توفیق خاص حاصل می شود، افزود: توفیق برای همه است، اما اگر توفیق بزرگ ایمان و بندگی می خواهد.

 

وی با بیان این که توفیق الهی اسباب تکامل و سعادت را فراهم می کند، خاطرنشان کرد: بنده خدا و خیرخواه بودن بهترین سعادت برای جامعه بشری است.

 

آیت الله نظری خادم الشریعه با بیان این که تعلیم و تربیت عالی ترین مرحله اجتماعی بش است، افزود: ایمان و عمل اساس و چراغ زندگی بشر است.