به گزارش روابط عمومی ستاد بزرگداشت دهه غدیر، حضرت  آیت الله نظری خادم الشریعه در نشست طلاب و روحانیان منطقه چهاردانگه ساری که با موضوع نشست تخصصی وقف در آستانه مبارکه امامزاده عباس(ع) ساری برگزار شد با اشاره به خلقت خورشد، ماه و ستاره آنها را شبیه به خلقت پیامبر، ائمه معصومین(ع) و علما دانست و گفت: همان طور که این عالم به وجود خورشید، ماه و ستاره روشن و از ظلمت و تاریکی نجات می یابد، وجود پیامبر اسلام، امامان معصوم و علما باعث شده ظلمت، تاریکی و جهل از قلوب مردم زدوده شود.

 

وی افزود: وقتی قرآن و شریعت نازل شد پیامبر گرامی اسلام به عنوان تکمیل و بیان کننده کلام الهی به رسالت مبعوث شدند و بعد از ایشان این رسالت سنگین بر عهده ائمه معصوم(ع) و امروز نیز بر عهده علما و روحانیان است.

 

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه خاطرنشان کرد: در عصر غیبت رسالت سنگین تبلیغ دین مبین اسلام یکی از وظایف مهم علما و روحانیان است که باید در این عرصه پیشگام باشند.

 

حضرت آیت الله نظری خادم الشریعه ادامه داد: علما و روحانیان در عصر غیبت باید با بیان کتاب خدا، تاریکی و جهل را از عقل و قلوب مردم بزدایند.

 

وی در بخش دیگری به نقش علما و روحانیان در احیاء موقوفات اشاره کرد و گفت: روحانیت و مبلغان دینی باید در منابر و خطابه های خود جایگاه ارزشمند وقف را بیشتر برای مردم تبیین کنند.

 

حضرت آیت الله نظری خادم الشریعه همچنین بر ضرورت حفظ و حراست از اموال موقوفه از سوی متولیان این بخش تأکید کرد و افزود: متولیان، مصرف کنندگان و مسؤولان این بخش باید جنبه احتیاط لازم را داشته باشند.

 

مؤسس و بنیانگذار دهه غدیر با تأکید براین که مسؤولان اوقاف باید نهایت دقت را نسبت به موقوفات داشته باشند تا حق و حقوق آن به صاحب حق برسد، گفت: نباید خدای ناکرده شاهد تضعیف حقوق موقوفات در جامعه باشیم.

 

ایشان با بیان این که امت اسلامی به ویژه شیعیان در سایه تربیت اسلامی و شریعت کامل محمدی به یک جایگاه رفیع در دنیا دست یافته است، گفت: وقف یک سفره دینی تام، عام، کامل، جامع، فردی، روحی، دنیوی و اخروی برای رشد و توسعه جامعه اسلامی است.